Medvědí tlapky podle mojí bábinky

patří nepostradatelně k dobré národní kuchyni

Medvědí tlapky podle mojí bábinky

Příspěvekod Mánek » 18 pro 2011, 12:32

Bábinčiny recepty, psané ručně kdysi před sto lety úhledným rukopisem do velkého sešitu v tvrdých deskách, jsou opatrovaným pokladem naší rodiny. Originál za ta léta již dost poznamenalo časté používání, pročež kdysi v šedesátých letech jsme s maminkou recepty přepsali v několika průklepech na staré remingtonce. V současné době je originál sešitu v pečlivém opatrování mé maminky, ale můj průklep pomalu ztrácí barvu a je jen mizerně čitelný. Proto si recepty přepisuji na tomto modernějším prostředku, aby byly zachovány i pro další generace.
HP

Suroviny:
150 g jader vlašských ořechů,
100 g moučkového cukru,
6 zrnek nového koření,
na špici nože skořice,
150 g hladké mouky,
20 g hořké čokolády,
150 g másla,
6 hřebíčků

Postup přípravy:
Do mísy prosejeme mouku a cukr, nadrobíme máslo, přidáme 2x pomletá ořechová jádra, nastrouhanou čokoládu, pomleté nebo utlučené nové koření a hřebíčky, skořici a vypracujeme hladké těsto. Necháme je přikryté fólií ztuhnout v lednici a poté z něj tvoříme malé kuličky, které obalíme v mouce a vyplníme jimi formičky na tlapky. Pečeme v troubě vyhřáté na 180°C do zrůžovění okrajů. Upečené tlapky se vyklopí z formiček a ještě horké obalí ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

Fascinuje mně hlavně používání "opravdových" surovin, chuť tohoto cukroví i jídel je proto fantastická...

Obrázek
Foto prozatím vypůjčené z Dolcevita.blog.cz
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Medvědí tlapky podle mojí bábinky

Příspěvekod drobek » 18 pro 2011, 18:31

Mánku pro Boha živého nemuč mně :twisted: Dyť já tloustnu před očima. Vlastníma.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Medvědí tlapky podle mojí bábinky

Příspěvekod Mánek » 18 pro 2011, 21:43

Neboj, toho bude víc! Myslím mučeníčka! Protože "mučeníčko, to je moje potěšeníčko!" :D
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Medvědí tlapky podle mojí bábinky

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 20 pro 2011, 11:11

Manecku jestli mas chut muzes tady zverejnit vsechny babicciny recepty.Takove recepty jsou poklad pro dalsi generace i kdyz si myslim za par let uz nikdo tradicne nebude varit.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko


Zpět na Moučníky a jiné sladkosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron

x