Krkonoše

Grilování v nejtěžších podmínkách. A třeba i bez masa. Pište o vašich snech i o skutečnostech.

Krkonoše

Příspěvekod jaga » 04 dub 2011, 15:15

Slíbila jsem, že se podělím o zážitky z výletu do Krkonoš, tak tedy: cestou tam v Litomyšli ukrajinská restaurace U Kolji http://ukolji.cz/, milá obsluha a opravdu skvělé jídlo, myslím, že mohu dost dobře posoudit, před třemi lety jsem cestovala po Ukrajině, bydlela přímo v rodinách a byla nadšená ukrajinskou kuchyní o níž jsem do té doby neměla tušení, takže Kolju vřele doporučuji...pak už přímo do Krkonoš.
Nebudu se šířit o ubytování a jídle v penzionu kde jsme bydleli, poprvé a naposledy jsem vyzkoušela nákup přes internet ve slevové akci, i s tou slevou to bylo neúměrně drahé, nenapadlo mně, že lze něco takového vůbec nabízet :shock: ...dobře mi tak :lol:
Na výletě do Harrachova jsme se stavili na kávu v Cafe Restaurant v Rokytnici nad Jizerou, krásný interiér, milá obsluha, špičkové kapučíno a bezkonkurenční palačinka, čerstvě usmažená, s velkou porcí lesního neslazeného ovoce a decentním kopečkem vanilkové zmrzliny a šlehačky, a ta krásná úprava na talíři, až nám bylo líto kazit to jezením :) Mají v plánu přes léto dělat sladké i slané palačinky, právě mají kuchaře na stáži a učí se, bude stát za to v létě se stavit...
Pak jsme navštívili sklárnu v Harrachově, exkurze zde pořádají celoročně a každý den, pozorovat ty zručné skláře bylo jako jít na koncert, to se musí vidět. Součastí vstupenky byla i ochutnávka piva z malého pivovaru, který je těsně přilehlý ke sklárně a má stejného majitele. Mimochodem, skláři u pecí pijí opravdu hodně, pivovar jim vaří speciální, nízkostupňové pivo. A ještě jsem si všimla, že každý z nich měl svou, vlastnoručně vyrobenou sklenici a nenašla jsem dvě stejné :) Pivo je kvasnicové a podle mně dobré, ale nejsem pivař ;) Pak jsme ještě zdolali 2 rozhledny, počasí nám docela přálo, výhledy se konaly.
Těšila jsem se na krajové speciality jako je kyselo, ale nenašli jsme místo, kde by je nabízeli, ale teď je na horách trošku bezčasí, zima pryč a letní sezona ještě daleko, horalové odpočívají, tak snad příště. Chystám se péct kváskový chléb, obávám se, že než se to naučím, bude kvásku na kyselo habaděj.
V neděli jsme se stavili v Jičíně, krásné město, z věže úchvatné výhledy...mají tam jednu vychytávku, kasa je až ve špici věže, takže se mi stalo, že jsem vystoupila nahoru a když jsem chtěla platit, moje peněženka prázdná a manžel dole před kostelem na lavičce...ale nejen výhledy i lidi jsou tady úžasní, pán mně pustil jenom za 10,-Kč což byla mince do vozíku, ta mi zůstala v kapse bundy.
Oběd v restauraci Na Rynečku byl krásným zakončením našeho výjezdu.
http://www.narynecku-jicin.cz/ Pěkný interiér, pozorná obsluha a opravdu výborné jídlo, další tip, kde se můžete bez problémů stavit a mít hezký zážitek. A teď už se těšíme na Velikonoce a kůzlečí dobrůtky...hezké jaro všem vinšuju BB
Uživatelský avatar
jaga
Grillman
 
Příspěvky: 115
Registrován: 05 lis 2010, 17:55
Bydliště: Olomouc

Re: Krkonoše

Příspěvekod Mánek » 04 dub 2011, 16:20

Díky za tipy na občerstvení při výletech a taky přeji hezké jaro! :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Krkonoše

Příspěvekod drobek » 04 dub 2011, 20:04

Až pojedeš přes Rokytnici příště, stav se v restauraci U rampušáka. Je to na náměstí a vaří tam děsné dobroty. HP
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Krkonoše

Příspěvekod jaga » 05 dub 2011, 18:20

jo stavím, ale teď fakty byla mimosezona a taky jsme tam byli v 10 dopoledne, hospody otevíraly od 11 nejdříve, jenom to Cafe Restaurant bylo open ;)
Uživatelský avatar
jaga
Grillman
 
Příspěvky: 115
Registrován: 05 lis 2010, 17:55
Bydliště: Olomouc

Re: Krkonoše

Příspěvekod zuzuliatko » 06 dub 2011, 15:06

Ked spominas nakup cez zlavove stranky, my s manzelom nimi celkom zijeme. Vyuzivame zlavy cez vykupme.sk alebo vykupme.cz a najma restauracie, minule sme najedli dvaja z velmi dobrej xxl pizze za jedno euro :) Pred dvomi tyzdnami sme ale boli cez zlavovu stranku v Prahe na trojdnovom pobyte v boteli Albatros. Vsetko bolo skvele, moj ocino je prazak cize citovy vztah k tomuto mestu spravil svoje, ale restauracia v boteli bola strach a hroza, jedlo plavalo v oleji, uz na pohlad nevyzeralo dobre a pekne nam aj zle bolo potom. Nastastie sme dalsi den sli velmi dobre psenicne pivko s medovinou, co je na prve pocutie zvlastna kombinacia ale bolo vyborne a celkovy dojem z vyletu bol za jedna :)
Uživatelský avatar
zuzuliatko
Učedník
 
Příspěvky: 12
Registrován: 07 bře 2011, 09:12


Zpět na Zážitky z vašich cest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

x