Pasta z česnekových květních stvolů

Co se nedá pod naše fóra umístit.

Pasta z česnekových květních stvolů

Příspěvekod Mánek » 04 čer 2011, 15:56

Má větší a dražší polovička dostala od spolupracovnice igelitku květních stvolů z česneku paličáku. I když jsem hned část hodil k masu se zeleninou, přesto jich ještě dost a dost zbylo. A protože se nejedná o žádnou čínskou potvoru, chutná to opravdu česnekově. Nechtělo se mi moc myslet, tak jsem si řekl, že kouknu na netu, jestli už za mně někdo nevymyslel, jak z toho udělat pastu. Našel jsem (HEURÉKA!), ale mělo se to rozmixovat s přídavkem rajčat kvůli konzistenci. Když jsem sehnal mixér (doma mám jenom tyčový, velký jsem dal synovi), zjistil jsem, že to skoro neutáhne ani půl na půl s rajčaty... Tak jsem mixér vrátil, protože myšlení mě stejně neminulo, no a udělal jsem to jinak a po svém. Jednoduše jsem použil elektrický mlýnek na maso (ručně bych to tahat nechtěl, leda v případě nouze nejvyšší - ostatně ruční mlýnek jsem věnoval druhému synovi :D ), pomlel a rajčata nepotřeboval ani v nejmenším. Vypadá i chutná to mnohem líp, než podle původního receptu z netu. Nebál bych se použití stvolů ani při výrobě pesta.

Suroviny:
500 g mladých květních stvolů česneku paličáku,
3 vrchovaté lžíce soli,
100 ml stolního oleje

mlýnek na maso s jemnou mlecí deskou

Příprava:
Česnekové stvoly nakrájíme na menší kousky, pomeleme na masovém mlýnku, přilijeme stolní olej a přidáme sůl. Řádně promícháme a naplníme do šroubovacích zavařovacích sklenic.

Používat se dá všude tam, kde se běžně používá česnek.

HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Pasta z česnekových květních stvolů

Příspěvekod bocianka » 05 čer 2011, 10:11

Vynikající nápad. Já ty květní stvoly zase dávám do mrazáku. Je to taky dobrý. Ale tohle je skladnějíší a rychlejší na spotřebu. GG
bocianka
Grillman
 
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2010, 19:16
Bydliště: Kolín

Re: Pasta z česnekových květních stvolů

Příspěvekod Dag » 05 čer 2011, 15:07

Mánku, výborné. Té matlanině s rajskými jablíčky se říká Kizgizský česnek a je to také výborné.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Pasta z česnekových květních stvolů

Příspěvekod Mánek » 05 čer 2011, 21:02

Dag, hlavně mi vadilo, že je tam nutný přídavek rajčat, čímž se mění chuť. A navíc, když se náhodou mixér chytil, tak se mu stejně nepovedlo to rozmixovat pořádně. Přece jenom jsou v těch stvolech vlákna, která se namotávala na nože. I když se to v jídle rozvaří, s rajčaty to není ono. Pomleté to je sice mírně hrubší konzistence, ale vlákna to nemá, chutná to jako česnek, voní to jako česnek a je to jenom česnek. Rozvaří se to úplně stejně. :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Pasta z česnekových květních stvolů

Příspěvekod Mánek » 05 čer 2011, 21:04

Bocianko, do mrazáku cpu jenom maso, na zelené mi tam nějak nezbývá místo... :AD
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Další

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

x