Americké z Čech

Americké z Čech

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 19 srp 2010, 22:03

Americké brambory
Až do Čech jsem si musel zajet, abych se, dověděl, co jsou to americké brambory. Tenhle recept jsem objevil v časopise "Překvapení". Zkusili jsme to, je to výborné.
Americké brambory, tak jak mi je dali v restauraci, najdete pod receptem na restované brambory. Jediný rozdíl je, že ty "Americké" jsou krájeny na srpečky, nikoli na kostičky. Tady v Americe se jim říká "Steak potatoes", tedy stejkové brambory.
Máte-li fritovací hrnec, čili "friťák", nakrájejte si syrové brambory, namočte je na několik hodin do studené vody, pak osušte a fritujte. Nemáte-li, jako já, tuhle vymoženost, brambory po nakrájení a před smažením uvařte a smažte horké, nebo je aspoň před smažením v pánvi nechte přejít varem aby se ohřály. Vlastní smažení je pak rychlejší a výsledek je chutný. No a o to nám jde, že.
Pokud máte chuť, posypte si je po dosmažení bylinkami, nebo potřete utřeným česnekem. A hle, je tu hned několik variant.

Tak a tady je recept:
1 kg brambor
1 lžička soli
1 lžička pepře
1 stroužek česneku
300 nastrouhaného sýra
Dále smíchejte, lépe rozmixujte:
3 vejce
1/4 l mléka
4 lžíce smetany
1 lžíce tymiánu
4 lžíce másla
1 stroužek česneku

Brambory nakrájejte na plátky, klidně i se slupkou, pokud není na pohled nechutná. Osušte. Pekáček vymažte česnekem a máslem.
Poskládejte 1/2 brambor, 1/2 sýra, zbytek brambor a zbytek sýra, zalijte směsí, navrch plátky másla a pečte do správné barvy.
Doporučuji: což v časopise nebylo, péct je v nízkém plochém pekáčku, aby se udělalo hodně "opečánků", při teplotě trouby mezi 170°- 200°C. To už si vyzkoušejte sami.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Zpět na Brambory a věci z nich

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

x