Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod j3david » 30 led 2013, 13:21

Díky za odpověď. S radostí si počkám na případné zkušenosti ostatních. Režim mé udírny bude asi takový že předpokládám uzení když tam maximálně 4 x za zimu. Jednak nejsem především v zimním období častěji doma, ale hlavně kvůli tomu že není ekonomické udit jenom nějaký ten kousek masa. Taky to vyžaduje i časově dost náročnou přípravu předem. Takže když takto zpracuju nějakých 5 až 7 kg masa a vyudím, tak to je kupa kterou budeme jíst měsíc. A jíst pořád uzené taky nejde :twisted: :shock: Něco se samozřejmě rozdá, ale přeci jen je to jiný režim než u grilu, kdy si na rošt hodím operativně vždy to na co mám chuť a v množství na které mám chuť. Na "grilovací režim" přejdu někdy kolem velikonoc - to zase zaparkuju udírnu, pokud nebude nějaká speciální příležitost s větší konzumací.
Takže mi vychází že budu čistit jenom části které jsou přímo "zasaženy" odkapávajícím tukem. To jest rošty, deflegmátor a odkapávací miska. To v pohodě řeší myčka nádobí. Větší generální čištění nastane až před zaparkováním na léto. Tedy pokud mi někdo neporadí něco jiného nebo to nebude nějak příliš "alternativně vonět".
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod Mirďa » 30 led 2013, 13:27

Já bych to tak nějak viděl. Dneska tu byl zrovinka jeden co to má doma a tak jsem samozřejmě vyzvídal. No říkal že myje jen rošty, sběrač tuku a misku. Stěny udírny zatím neřešil. Prodával jsem mu ji začátkem listopadu a udil už 6 krát. Počítá ještě tak se třemi či čtyřmi várkami. Tudíž tak nějak se má situace u onoho konkrétního majitele udírny Bradley.
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod JohankaDl » 01 říj 2013, 00:09

Máte někdo zkušenosti se stolní udírnou od nich (konkrétně mám na mysli tuhle http://www.grilovani.cz/stolni-udirna-bradley-smoker-countertop-.html, nevím jestli jich existuje víc)? Docela se mi líbí jak parametry, tak cena, ale ráda bych si vyslechla nějaký názor, než koupím. Díky :AF
JohankaDl
 

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod Mirďa » 01 říj 2013, 20:25

Moc lidí co by měli zkušenosti asi ještě nebude, neboť je v prodeji krátce cca dva či tři měsíce. Mám ji na prodejně také a je pouze tento model v téhle velikosti, pak existují již jen větší. Chystám se ji v průběhu několika dní vyzkoušet, tak uvidíme, ale co vím od dodavatele tak spokojenost, zkoušel a funguje... výhodou je možnost použití briket mnoha dřevin, takže člověk může zkoušet i příchutě dřevin. S udírnama Bradley zde má zkušenosti i J3David. Mám doma jen tu větší a jede na výbornou...

http://www.svetgrilu.cz/shop/product/br ... op-smoker/

http://www.svetgrilu.cz/shop/udirny/
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod rainbow » 25 pro 2013, 20:33

Dobrý den, Ježíšek mi přinesl udírnu Bradley, ráda bych věděla, jestli je možné udírnu pužít jen na grilování, bez zapnutí studeného kouře. Má s tím někdo zkušenost? Nebo se v ní jen udí? Všude v inzercích na udírnu píšou, že je to zařízení na uzení, pomalé pečení a grilování.
Děkuji za odpověď, Adriana
rainbow
 

PředchozíDalší

Zpět na Bradley

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

x