Vepřová pečeně v hořčici

Vepřová pečeně v hořčici

Příspěvekod drobek » 23 srp 2010, 00:58

Vepřová pečeně v hořčici
Southern Living Cooking School

1 - 1,5 kg vepřové pečeně bez kosti
4 lžíce francouzské (Dijonské) hořčice
1 lžíce hrubě mletého pepře
4 lžíce hořčicového semínka

Maso potřete hořčicí a posypte pepřem. Hořčicové semínko nasypte na talíř a maso v něm oválejte. Grilujte na mírném ohni asi 45 minut, dokud vnitřní teplota není 70°C.
Nechte 10 minut odpočinout, potom krájejte.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Vepřová pečeně v hořčici

Příspěvekod j3david » 24 srp 2014, 13:47

Protože všechno dobré už tady bylo, nic jsem nevymýšlel a udělal jak je psáno. Hořčicové semínko přilepené na povrchu se "připalovalo" z čehož jsem měl strach, ale musím uznat že zbytečně. Dalo masu výtečný šmak.
Je psáno 45 minut na mírném ohni. Já jsem gril rozpálil co to šlo, špalek masa na něm rychle "osmahnul" ze všech stran aby se na povrchu zatáhlo. Teprve potom jsem jej umístil do kolíbky, teplotu stáhnul na 130 st.C, osolil hrubou solí a nechal péct déle než je uvedeno z obavy aby poměrně masivní špalek nezůstal příliš syrový. K vlastnictví teploměru jsem se ještě nedopracoval. Nicméně hořčicová "krustička" voněla a chutnala, maso uvnitř upečené a po nakrojení z toho tekla šťáva. Strávníci se olizovali. Fakt dobré, ale do příště si u Mirdi ten teploměr už konečně musím objednat.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Vepřová pečeně v hořčici

Příspěvekod drobek » 24 srp 2014, 19:27

Jardo přiznávám, že od doby kdy jsem to začal používat stalo se to zvykem a bez něj už si netroufám. Speciálně u špalků masa a u steaků je u nás nepostradatelný. BB
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Vepřové

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron

x