Pečená nadívaná kachna

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Pečená nadívaná kachna

Příspěvekod Mánek » 17 led 2011, 09:24

Svátky kolem mě proplouvají tak nějak tiše a dokud mi do nich někdo nevrazí nos, tak přešumí a ani je většinou nepostřehnu. Jenže svátek sv. Martina, to byla jiná, ten jsem tedy zaregistroval díky mediální kampani téměř okamžitě. I české foodblogy se najednou rozvoněly husími a kachními pečínkami. Hrdě jsem vzdoroval a odolával, ale vydrželo mi to jen do večera, než jsem vlezl do obchodu. Když jsem procházel kolem pultu s drůbeží, nejdřív jsem se pečlivě rozhlédl, jestli se náhodou odněkud nepozoruji a už jedna kačka přistála ve vozíku. Nasadil jsem takovou tu pózu jako že nic, proplul k pokladně a doma jsem se při vybalování nákupu mohl podivovat, kdeže se tu ten pták bere. A hned druhý den (protože potvora kachna byla na kost) jsem měl celé dopoledne na to, abych vymyslel co s ní. Volba stejně nakonec padla na českou klasiku, přece jenom se mé chuti zdá nejlepší.

Obrázek

Suroviny:
1 kachna asi 2000 g,
drcený kmín,
50 g sádla,
1 cibule,
sůl

Nádivka:
1 kachní játra (mohou být i kuřecí),
špetka muškátového květu,
150 g vepřového plecka,
1 stroužek česneku,
zelená petrželka,
150 ml mléka,
mletý pepř,
2 rohlíky,
1 vejce,
sůl

Příprava:
Rohlíky nakrájíme na kostky,

Obrázek

dáme do mísy a zalijeme mlékem.

Obrázek

Promícháme a necháme mléko vsáknout do kostiček rohlíků.

Obrázek

Přidáme pomletá játra,

Obrázek

pomleté plecko,

Obrázek

vrchovatou lžičku usekané zelené petrželky,

Obrázek

mletý pepř,

Obrázek

muškátový květ,

Obrázek

rozetřený stroužek česneku nebo ½ lžičky granulovaného česneku,

Obrázek

vejce a sůl.

Obrázek

Nádivku řádně promícháme a případně ještě dochutíme.

Obrázek

Kachnu uvnitř pečlivě zbavíme nežádoucích částí, vymyjeme a osušíme. Osolíme zvenčí i zevnitř a sůl do kachny rukou vetřeme.

Obrázek

Poté kachnu ze všech stran posypeme drceným kmínem a rozetřeme jej po celém jejím povrchu.

Obrázek

Vnitřek kachny naplníme nádivkou

Obrázek

a zašijeme, aby nádivka nevytékala.

Obrázek

Na hluboký plech nebo pekáč naklademe do řady několik plátků sádla, navrstvíme na ně nahrubo nakrájenou cibuli a nahoru položíme kachnu. Podlijeme ji 200 ml vody a vložíme do trouby, do které jsme na dno postavili kastrůlek plný vody a vyhřáli ji na 180°C.

Obrázek

Kachnu při této teplotě pečeme přibližně 3,5 až 4 hodiny do zlatova a po dvou a půl hodinách pečení ji na plechu obrátíme prsíčky dospod. Během pečení ji každých 15 minut přeléváme výpekem a pokud je to nutné, ještě mírně kachnu podlijeme. Jakmile je ke konci pečení výpek téměř vydušený až na tuk a cibulka začíná zlátnout, odstraníme ji z výpeku a přimícháme ji do dušeného kysaného zelí, kterému dá perfektní příchuť. Hotovou kachnu podáváme s dušeným kysaným zelím a bramborovými nebo houskovými knedlíky.

Obrázek
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Pečená nadívaná kachna

Příspěvekod jaga » 17 led 2011, 13:45

to je ale krásné dílo :D a vidím, že se též řídíš heslem " půl knedlíčku, půl kačenky"
Nadívanou káču jsme nikdy neměli, ale příští víkend bude malá rodinná oslava, bude nás 12 dospěláků a 4 děti, tohle přijde vhod, dám kousek nádivky upéct do věnce, dík za typ BB
Uživatelský avatar
jaga
Grillman
 
Příspěvky: 115
Registrován: 05 lis 2010, 17:55
Bydliště: Olomouc

Re: Pečená nadívaná kachna

Příspěvekod drobek » 17 led 2011, 16:19

CC Krásná reportáž z výroby nadívané kachny. Tak mi to připomíná monolog Luďka Soboty o cestování: Číňané jsou velmi skromní, stačí jim na den hrstka rýže,....a k tomu jediná kachna. HP
Ale vážně, kolik lidí se na to sešlo? Já mám potíž s tím, že kachnička je pro dva moc velká. To mi připomíná knihu Cesta na severozápad, kde hlavní představitel říká, jak nejhorší pro lovce je zastřelit jednu husu. Pro jednoho je to moc, pro dva zas málo. :AD
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Pečená nadívaná kachna

Příspěvekod jaga » 17 led 2011, 17:40

P.S. ty kachny mám koupené 3, teď jsem se sama podivila, čím tu grupu lidstva hodlám uctít :oops: tož tak
Uživatelský avatar
jaga
Grillman
 
Příspěvky: 115
Registrován: 05 lis 2010, 17:55
Bydliště: Olomouc

Re: Pečená nadívaná kachna

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 17 led 2011, 18:45

Mánečku nedělej nám chutě. Krásná reportáž pro ty, kteří chcou držet dietu jako třeba já. U mne je to DIETA BODOVA, na co přijdu všechno zbodnu. banan; banan;
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Další

Zpět na Drůbeží maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

x