Karbanátky z vařené slepice, plněné bylinkovým máslem

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Karbanátky z vařené slepice, plněné bylinkovým máslem

Příspěvekod Mánek » 11 led 2011, 19:31

Nějak se mi zachtělo po ránu dobré slepičí polévky (nee, omyl! Nebylo mi auau po notorické noci!!! :AF ), a tak jsem ji, slepici jednu, z toho mrazáku vytáhnul. Jenže se mi zdálo, že nakrájet ji zase celou do polévky by znamenalo, že tam už nemusím dávat nic jiného a stejně by tam lžíce stála. Tak jsem trochu šňupal na netu a našel recept na slepičí karbanátky. Jako nápad se mi to zdálo skvělé, už jenom proto, že dovnitř se měla vložit lžička másla. Tak jsem otevřel mrazák ještě jednou, vyndal i zbytek másla bylinkového (česnek a petrželka), co jsem měl schované na ryby, a recept trošku upravil podle svých chutí. Bohužel jsem nefotil, ale karbanátek s bramborem snad všichni znají, ne?

Suroviny:
1 slepice,
2 mrkve,
1 petržel,
1/4 celeru,
1 cibule,
1 stroužek česneku,
2 bobkové listy,
5 zrnek nového koření,
5 zrnek pepře,
sůl

Na karbanátky:
mletý pepř (může být i trocha mleté pálivé papriky),
majoránka,
drcený kmín,
1 stroužek česneku,
1 vejce,
bylinkové máslo,
2 lžíce strouhanky,
sůl

Na trojobal:
mouka,
vejce,
strouhanka

olej na smažení

Příprava:
Slepici s drůbky uvaříme doměkka s veškerou zeleninou a výše uvedeným kořením. Z vývaru sebereme většinu tuku, zalijeme jím v míse dvě lžíce strouhanky a promícháme, aby se tuk do strouhanky vsáknul. Uvařenou slepicí vykostíme, všechno maso včetně kůže umeleme na hrubé šajbě (mlecí desce), přidáme k namočené strouhance, osolíme, okořeníme podle chuti a přidáme vejce. Vše dobře promícháme a ze směsi děláme zhruba na prst silné placičky, do každé dáme doprostřed plátek zmraženého bylinkového másla a z placičky zhotovíme karbanátek tak, aby máslo zůstalo uprostřed něj. Pak každý obalíme v trojobalu jako řízek a zvolna smažíme na oleji.

Příloha podle chuti: vařené brambory, brkaše, hranolky nebo i pečené brambory, ale to už by asi bylo moc syté...

No a vývar? Jasně, ten se hodí vždycky!!! :D

HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Zpět na Drůbeží maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

x